O mně

Narodila jsem se v Uherském Hradišti, a své dětství a dospívání prožila ve slováckých Šumicích, kde opět nyní žiji a věnuji se svojí rodině a tvorbě. V dětství mi první kontakt s uměním zprostředkovaly knihy o umění, které jsem už tehdy měla ráda a dodnes mám. Vliv na mé tvůrčí začátky měla i starší sestra Jana, která ráda kreslila. V centru mého tehdejšího kresebného zájmu byli koně, které jsem neúnavně skicovala. Postupně se moje pozornost upřela na zobrazení lidského těla.

Po absolvování základní školy jsem se chtěla vydat uměleckým směrem, ale pod tlakem nejbližšího okolí jsem nakonec vystudovala střední školu ekonomického zaměření. Po škole jsem odcestovala do Spojených států, kde jsem vystřídala různé profese, učila se jazyk, cestovala a postupně oživovala svůj zájem o výtvarné umění, který vyvrcholil studiem na The Palette and Chisel Art Academy v Chicagu. Pod vedením amerického malíře filipínského původu Romela de la Torre, jsem se postupně během dvou a půl ročního studia, seznamovala a pronikala do techniky figurativní kresby a malby, která je doposud centrem mojí tvorby. Tu vedle Romela de la Torre ovlivnili zejména i představitelé amerického klasického portrétního malířství přelomu 19. a 20 století jakými byli např. John Singer Sagrent a Cecilia Beaux, nebo španělský představitel luminismu Joaquín Sorola. Američtí impresionisté dnešní doby Richard Schimd, Nancy Guzik a další.

Středobodem mé tvorby bylo a je lidské tělo, maluji a kreslím akty, portréty, nejraději podle živého modelu, ale i podle fotek. Z hlediska techniky dominuje olej, uhel, pastel a tužka. Určitou dobu jsem byla členkou skupiny Sdružení výtvarných umělců moravsko-slovenského pomezí (SVUMP), vystavuji samostatně i v rámci kolektivních výstav.

Výstavy

2010

výstava s členy SVUMP Galerie Panský dům Uherský Brod

autorská výstava pastelů KD foyer Uherský Brod

výstava Stretnutie s členy SVUMP Trenčín

výstava Setkání se členy SVUMP Galerie Vladimíra Hrocha Uherské Hradiště

2011

autorská výstava pastelů KD foyer Uherský Brod

výstava v minigalerie Žerotín Přerov

2012

společná výstava s členy SVUMP, senát ČR Praha

kolektivní výstava SVUMP Galerie Panský Dům Uherský Brod

výstava v Bystřici pod Lopeníkem s fotografem Liborem Velanem

2013

autorská výstava Kusák stomatologie Ostrožská Nová Ves

společná výstava s fotografem Zdeňkem Zábranským Galerie Panský Dům Uherský Brod

výstava s fotografem Zdeňkem Zábranským Galerie Reduta Uherský Hradiště

2014

autorská výstava Galerie Zlínské 21

2019

autorská výstava Kresby s příběhem KD foyer Uherský Brod